Avaleht Seltskond Tallinna Merepäevade raames on oodata uhket paraadi
Tallinna Merepäevade raames on oodata uhket paraadi

Tallinna Merepäevade raames on oodata uhket paraadi

Tallinna Merepäevade avaüritus
Tallinna Merepäevade avaüritus

17.-19. juulini toimuvad Tallinna Merepäevad, mille üks tähtsündmusi on 17. juulil toimuv suur eskaadrisõit ehk laevade mereparaad, millest saavad osa võtta kõik festivali külastajad.

Paraad alustab oma teekonda Pirita sadamast liikudes sealt Vanasadamasse. Just seda teekonda on võimalik huvilistel ka kaasa teha ja näha oma silmaga, mida tähendab mereparaadil osalemine. Kokku toob suurejooneline sündmus merele enam kui 80 veesõidukit, mille hulgas purjelaevad Rootsist ja Soomest: Gerda, Tre Kronor, Linden ning meie kodumaine mereiludus Kajsamoor.

„Eskaadrisõit on kahtlemata põnev sündmus kõikidele neile, kellele meeldib meri ja sellega seonduv. Kui tänavatel näeme erinevaid rongkäike ja paraade pidevalt, siis mereparaad on ainulaadne sündmus, mida näeb vaid Tallinna Merepäevade raames,“ selgitas eskaadrisõidu uudsust Tallinna abilinnapea ja merepäevade peakorraldaja Taavi Aas.

Eriti positiivseks  peab Aas võimalust, et paraadil saavad kaasa lüüa ka külastajad. „Nagu rongkäikude puhul tavaks, siis on soovijatel võimalus ka mereparaadist osa saada. Seda nii reisijana laeval, registreerides oma veesõiduki paraadile, vaadates seda kaldalt või liituda maad mööda liikuva Tour D’Ööga,“ sõnas Aas ja lisas, et just asjaolu, et paraadiga on võimalik liituda nii merel kui maal, teeb sündmuse erakordseks.

Nimelt toimub mereparaadiga paralleelselt rattaretk Tour d’ÖÖ, mille raames liitub mereparaadiga mitusada ratturit. Teekond algab nii meresõitjatele kui ka ratturitele Pirita sadama juurest ning jõuab finišisse Lennusadamas ja Vanasadamas. Pärast eskaadrisõitu antakse Tallinna Merepäevad 2015 ametlik avalöök suurejoonelise ooperigalaga, mille raames tulevad lavale kustumatud ooperitähed Jassi Zahharov, Maria Listra ja Oliver Kuusik, keda juhendab tuntud ja armastatud Martin Sildos.

Ooperigala muusikalise poole eest hoolitseb Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester ehk Ü-ENSO. Tallinna Merepäevad 2015 avashow lõpetab merel toimuv tule- ja lasershow.

Meresõidu teevad kaasa Muhu Väina Regati ning Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi alused, millele lisanduvad laevad Soomest ja Rootsist ning merepäevade külastajate alused.

Info eskaadrisõidule registreerimise kohta leiab SIIT ja Facebookist.

Tallinna Merepäevade korraldajad on Tallinna linn, Eesti Meremuuseum, Eesti Ajalooliste Laevade Selt ja Tallinna Sadam.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga