Avaleht Seltskond Tänapäeva mustkunstnikud lendavad ja loevad mõtteid
Tänapäeva mustkunstnikud lendavad ja loevad mõtteid

Tänapäeva mustkunstnikud lendavad ja loevad mõtteid

Dynamo Magician Impossible 4Mustkunst tundub olevat veidi unustusse jäänud kunstivorm ning enamasti seostub see inimestele paljunähtud kaarditrikkide, jäneste kübaratest välja võtmise ja inimeste pooleks saagimisega. Kuid tänapäeva professionaalsed mustkunstnikud on osavamad ja teevad uskumatumaid trikke, kui me eales arvata oskame.

Paljud kaasaegsete mustkunstnike trikid põhinevad küll ajaloost tuntud mustkunstnike saladustel, kuid teaduse, tehnika ja kultuuri arengute tulemusena arenevad edasi ka trikid ja nende mastaabid, millega inimesi võlutakse. Näiteks 1918. aastal pani maailmakuulus mustkunstnik Harry Houdini publiku ees kaduma elevandi. David Copperfield on aga oma edasiarendustes pannud kaduma koguni Ameerika vabadussamba. Peeglite ja suitsu abil tehtavad trikid on jäänud amatööride pärusmaaks, tänapäeva professionaalsed mustkunstnikud oskavad hõljuda õhus, ennustada ja mõtteidki lugeda.

Üks sellistest mustkunstnikest on 31-aastane Briti mustkunstnik Stephen Frayne ehk Dynamo, kes on hetkel maailma üks osavamaid mustkunstnikke. Tema hämmastavaimad trikid hõlmavad maailma erinevates paikades vee peal kõndimist, kõrghoone külje peal jalutamist või näiteks kõrgustes hõljumist. Kuigi Dynamo kasutab ära ka vanu traditsioonilisi mustkunstitrikke, on tema arvates arvates on oluline, et igal mustkunstnikul oleks oma nägu. „Iga algaja mustkunstnik peaks trikkide loomisel jääma iseendaks ning lisama oma trikkidesse võimalikult palju enda karakterit ja unikaalsust, mitte proovima olla järgmine David Copperfield,“ rääkis ta. Dynamo enda trikid on saanud inspiratsiooni nii tema vanaisalt, tänu kellele Dynamo mustkunstiga tutvus, kui ka näiteks popkultuurist, -muusikast ja filmidest.

Esmaspäeva õhtuti kell 23.00 näitab Discovery Channel neljandat hooaega saatest „Dynamo: võimatu mustkunstnik“, mis viib televaatajad San Franciscosse, Mumbaisse ja Dynamo kodulinna Bradfordi Inglismaal. Dynamo hämmastab inimesi oma trikkidega nii tänavatel kui ka kuulsuste üritustel. Muuhulgas saab näha, kuidas ta painutab münte, teeb mõtte jõul tsementi jäljendeid, jätab meelde sadade lehekülgede viisi raamatuid, kukub katuselt alla ja palju muud põnevat.

Mustkunstisaated saated Discovery Channelil:

  • Esmaspäeval, 27. oktoobril kell 23.00 Dynamo: võimatu mustkunstnik (Magician  Impossible) 4. Hooaeg
  • Teisipäeval, 28. oktoobril kell 23.00 Troy
  • Kolmapäeval, 29. oktoobril kell 23.00 Teaduse maagia (Magic of Science) 2. Hooaeg
  • Neljapäeval,30. oktoobril kell 23.00 Lähivõtte kuningad (Close-up Kings)
  • Reedel, 31. oktoobril kell 23.00 Teadvuse kontrollfriigid (Mind Control Freaks)

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga