Avaleht Inimene Tartu ülikooli kaks professorit valiti Ida-Soome ülikooli audoktoriks
Tartu ülikooli kaks professorit valiti Ida-Soome ülikooli audoktoriks

Tartu ülikooli kaks professorit valiti Ida-Soome ülikooli audoktoriks

Miia Rannikmäe ja Eiki Berg  Foto: Andres Tennus/TÜ
Miia Rannikmäe ja Eiki Berg
Foto: Andres Tennus/TÜ

Tartu ülikooli loodusteadusliku hariduse professor ja loodusteadusliku hariduse keskuse juhataja Miia Rannikmäe ning rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg nimetati Ida-Soome ülikooli audoktoriks.

Professor Miia Rannikmäe nimetati audoktoriks Ida-Soome ülikooli filosoofiateaduskonna juures tänu tema külluslikule kogemustepagasile loodusteadusliku hariduse edendamises, õpetamises ja õppimist puudutavas uurimistöös.

Professor Rannikmäe uurimistööde huviobjektideks on loodusteaduslik kirjaoskus, loodusteaduste olemus, uurimuslik õpe ning õpetajate professionaalne areng. Rannikmäel on tugevad sidemed Eesti kohalike keemiaõpetajate liitude ning loodusaineõpetajaid ühendava rahvusvahelise nõukogu ICASE juhtnõukogu liikmeks olemise kaudu ka loodusaineõpetajate liitudega mujal maailmas. Lisaks on ta töötanud Euroopa komisjoni töörühmas „Science and Society. High Level Group on Increasing Human Resources for Science and Technology in Europe“, mis seadis suunad loodusteadusliku hariduse arendamiseks Euroopas. 2010. aastal oli Rannikmäe Tartus toimunud „ICASE World Science Education Conference“ peakorraldaja.

Professor Rannikmäe koostöö Ida-Soome ülikooliga sai alguse 2008. aastal ning on hetkel kulmineerunud FP7 läbiviimisega, kus Tartu ülikool on üks juhtpartner.

„Tema kogemus ning publikatsioonide arv õpetajahariduse ning õpetajate elukestva professionaalse eneseharimise alal on märkimisväärsed,“ toodi Ida-Soome ülikooli audoktorite kirjelduses välja.

Sotsiaalteaduste ja ettevõtlusuuringute teaduskonna juures nimetati audoktoriks end teaduslikult ja ühiskondlikult tõestanud rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg. Audoktori tiitel anti Bergile viimase viieteist aasta pikkuse teaduskoostöö eest Ida-Soome ülikooli piiriuurijatega, mida ilmestasid viljakad ühistegevused Soome akadeemia ja Euroopa komisjoni finantseeritud raamprogrammide projektides.

Berg on töötanud Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna dekaanina ning aidanud kaasa ülikooli Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskuse loomisele. Eesti Vabariigi riigikogu ning Euroopa parlamendi saadikuna on Bergil olnud võimalik edendada teadmiste mõju ühiskondlike arengute suunamisel kõige kõrgemal tasemel. Ka Bergi praegune nõustamistegevus Armeenia diplomaatide kooli ülesehitamisel on märk teadlaskogemuse ülekandest rahvusvahelise tasandi ettevõtmistes.

Professor Bergi uurimisteemade hulka kuuluvad kriitiline geopoliitika, identiteedipoliitika, piirid ja piiritlemised, setsessioon ja võimu jagamine, territoriaalsus, legitiimsus ja suveräänsusküsimused vaidlustatud poliitilistes üksustes.

„Tal on rohkelt publikatsioone valdkonna juhtivates rahvusvahelistes väljaannetes ning tema panus rahvusvahelisse debatti piiriuuringute ning piirialade teemal on märkimisväärselt aktiivne,“ toodi Ida-Soome ülikooli audoktorite kirjelduses välja.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga