Avaleht Uudised Valgusfestival toob installatsioone Hollandist ja Lätist
Valgusfestival toob installatsioone Hollandist ja Lätist

Valgusfestival toob installatsioone Hollandist ja Lätist

18.- 20. septembrini süüdatakse Kadriorus ja Tallinna vanalinnas tuhanded tuled, mis näitavad külalistele teed maagilisel ja valgust täis teekonnal läbi „Ajaradade“, mis on selleaastaseks festivaliteemaks.

Valgus Kõnnib täidab linna lummava värvi- ja valgusmänguga ning toob fookusesse Tallinna linna pargid, rohealad ja neid ümbritseva põneva arhitektuurilise linnaruumi. Enam kui 40 installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linna südames, andes võimaluse avastada uusi ja vanu ning seni märkamata jäänud linnaruumi põnevaid elemente täiesti uues valguses.

Festivali direktori Caspar Lootsmanni sõnul on algselt Kadrioru Pargi hooaega lõpetavast tagasihoidlikust üritusest 14 aastaga kasvanud kolmepäevane silmarõõmu, muusikaelamusi ja fantastilisi valgusinstallatsioone pakkuv kodumaa suurim valgusfestival: “Ootame ka sel aastal festivalile enam kui 50 000 külastajat.”

Põnevamatest nimedest ja installatsioonidest saab sel aastal välja tuua Hollandist pärit Mr. Beami muusikalise installatsiooni „Keys of Light“, kus tehisintellekti koostööl klaveril mängitud teoste põhjal luuakse valgusetendus Kadrioru lossi fassaadil ja seda ümbritsevatel puudel. Interaktiivne videomapping areneb terve festivali jooksul ja ükski etendus ei kordu.

Festivali külastajate suurel soovil on uute lugude ja erilise valgus-tehnilise lahendusega tagasi Läti artistide Artistic LV purskkaevudeetendus Luigetiigil.

Kolme septembrikuuõhtu jooksul pakuvad paljude teiste installatsioonide seas lummavat valgusmängu festivali suurim videomapping Vabaduse väljakul ja laseretendus Jaani kirikus sees, valgustatud alleed ja küünlamerd täis Kadrioru park, valgussambad vanalinnas, tule- ja valgustantsijate etendused ning Kadrioru pargi suvehooaega lõpetav musikaalne tulevärk 19. septembril.

Samuti ei puudu festivalilt juba traditsiooniks saanud hea muusika. Harju haljasala laval esinevad 19.-20. septembrini erinevad kodumaised artistid mõnusa muusikaga, kuid nende kohta info veel puudub.