Avaleht Inimene Eesti fotograaf võitis 2014. aasta Sony ülemaailmse fotokonkursi
Eesti fotograaf võitis 2014. aasta Sony ülemaailmse fotokonkursi

Eesti fotograaf võitis 2014. aasta Sony ülemaailmse fotokonkursi

"Päästeoperatsioon" Foto: Külli Sparre
“Päästeoperatsioon”
Foto: Külli Sparre

Eesti fotograaf Külli Sparre kuulutati täna 2014. aasta Sony ülemaailmse fotokonkursi kontseptuaalse foto kategooria võitjaks. Tegemist on ühe maailma juhtiva fotokonkursiga.

Sparre valiti välja rohkem kui 70 000 ülemaailmse kandidaadi hulgast. Tema saavutus on erakordne nii konkureerivate fotode sedavõrd suure arvu tõttu kui ka sellepärast, et fotograaf pole professionaal, vaid inimene, kelle jaoks fotograafia on lihtsalt kirg.

Sparre, kes elab Tallinnas ja hakkas fotograafiaga tegelema alles hiljuti, võitis kontseptuaalse foto kategooria rabavalt sürreaalse fotoga „Päästeoperatsioon”, mis avaldas kohtunikele väga muljet.

“Selle pildi valmis tegemine võttis üsna mitu kuud. Mul oli selge visioon, milline see pilt olla võiks. Esimesed katsed ebaõnnestusid ja otsustasin lasta sellel ideel veidi oodata. Kogusin vajalikud asjad, riided ja valisin välja sobiva koha. Kui kõik olud tundusid olevat õiged, said fotod tehtud ja hiljem piltide kombineerimisel sujus kogu protsess paremini. Kõige keerulisem oli vett täis akvaariumiga võttepaika jõuda. Meri oli küll lähedal, aga libedatel kividel märja ja raske akvaariumiga liikumine oli oodatust märksa keerulisem ja kukkumisest just palju puudu ei jäänud. Õnneks saime siiski tervelt kohale ja ka akvaarium on tänaseni ühes tükis,” kommenteeris võidupilti Külli Sparre.

“Võit on mulle kahtlemata suureks tunnustuseks ja julgustuseks jätkata,” rõõmustas Sparre.

Sparre sai autasuks täiskaadersensoriga kaamera Sony a7R ja kiire autofookusega kaamera Sony a6000 ja võistleb nüüd ülejäänud üheksa avatud kategooria võitjaga Sony fotokonkursi aasta fotograafi tiitli ja 5000-dollarise auhinna nimel.

Üldvõitja kuulutatakse välja 30. aprillil auhinnagalal Londonis, võitja saadetakse lennukiga Londonisse auhinna järele.

Lisaks pannakse Sparre võidufoto 1.–18. mail välja Somerset House’i Londonis ja avaldatakse iga-aastase ülemaailmse Sony fotokonkursi raamatu 2014. aasta väljaandes.

Võistlus on mõeldud igal tasemel fotograafiahuvilistele ja hinnatakse fotograafi ühtainsat fotot.

Kõigi kümne kategooria võitjaid saab vaadata SIIN!

Kommentaarid