Avaleht Seltskond 25. juunil esineb Eestis suurbänd Green Day
25. juunil esineb Eestis suurbänd Green Day

25. juunil esineb Eestis suurbänd Green Day

Tänasel päeval üks suurimaid rockbände maailmas, Green Day (USA) annab 25. juunil kontserdi Tallinna Lauluväljakul. Bänd on 25 aastase karjääri jooksul müünud rohkem kui 70 miljonit albumit, võitnud 5 Grammy auhinda ning bändi varamusse kuuluvad muuhulgas hitid “21 Guns”, “Boulevard of Broken Dreams”, “American Idiot”, “Basket Case” jpt. Piiratud arv pileteid tänavuse suve suurimale rockkontserdile tulevad üheaegselt müügile Eestis, Soomes, Lätis ja Leedus 11. veebruari hommikul kell 10.00. Tegemist on Green Day ainsa showga Balti riikides.

Green Day on tänaseks üks suuremaid rockbände maailmas ning nende punksound koos üha laieneva kuulajaskonnaga on bändi viinud sinna, kuhu rajasid tee Smashing Pumpkins ning Red Hot Chili Peppers.

ETV meelelahutussaadete toimetuse juhataja Mart Normeti sõnutsi on Green Day muusika ja esinemiste võtmeks nooruslik uljus ja teatav arrogants. “Mulle tundub, et Green Day mehed ei kasva kunagi suureks,” lausus Normet. “Kuigi tegu on A-kategooria bändiga, kel on selja taga 25 esinemisaastat, tohutu hunnik auhindu ja kaks rokkooperit, ei paista väsimus kusagilt.”

Ansambli The Tuberkuloited vokalist Indrek Raadik on Green Day’d fännanud juba pikalt ja ka The Tuberkuloitedit on Green Day mingil määral kindlasti mõjutanud. “Kui 1992. aastal album “Kerplunk” välja tuli, siis hakkas Green Day kohe silma ja peale “Dookie” ilmumist oli mu hing müüdud,” muheles Raadik. “Mul on USA punk bändidest kaks lemmikut – Bad Religion ja Green Day. Esimene neist on Eestis käinud ja nüüd ootan väga Green Day tulekut, sest ei olegi neid kahjuks laivis näinud. Ma usun et tegemist on ühe parima live bändiga hetkel. Green Day show saab olema kindlasti selle aasta suurim rockkontsert Eestis.”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga