Avaleht Film Artises näeb näitust “Prantsuse kinolegendid”, mille äratab ellu Prantsuse kinoklassika nädalalõpp
Artises näeb näitust “Prantsuse kinolegendid”, mille äratab ellu Prantsuse kinoklassika nädalalõpp

Artises näeb näitust “Prantsuse kinolegendid”, mille äratab ellu Prantsuse kinoklassika nädalalõpp

Kino Artise kohvikus on avatud André Perlsteini fotonäitus „Prantsuse kinolegendid“, mille äratab ellu Prantsuse kinoklassika nädalalõpp 12.–14. veebruarini.

Prantsuse fotograafi André Perlsteini näitus 1970. aastate armastatud filminäitlejaist ja režissööridest, aga ka moe- ja muusikalegendidest viib vaataja võtteplatside ja moemajade kulisside taha. Prantsuse Instituut korraldas 26 mustvalgest portreest koosneva näituse Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva auks.

Perlstein sai tuntuks pressifotograafina, kes on alati armastanud filmimaailma – ja keda filmimaailm armastab vastu. Ta tegi koostööd nii oma noorusaja näitlejate-režissööride kui ka moe- ja muusikageeniuste koorekihiga, saades harukordseid kaadreid Alain Delonist Yves Montand’ini, Isabelle Adjanist Katharine Hepburnini. Ta talletas igavikku Yves Saint Laurent’i ja Karl Lagerfeldi moedefileed, muusikud Miles Davise ja Johnny Hallyday, kimonosse mähkunud kelmika Serge Gainsbourg’i, tööhoos Claude Lelouchi, väärika Charlie Chaplini, filmi „Franz” võtete ajal rannal silkava Jacques Breli, prillideta Jean-Pierre Melville’i, sigarit pahviva filosoofi Roland Barthes’i, autoroolis Jean-Louis Trintignant’i jpt.

Prantsuse kinoklassika nädalalõpul tulevad ekraanile kolm hoolega valitud Prantsuse kino uue laine filmi, milles teevad kaasa mitmed staarid Perlsteini fotodelt.

· 12.02 „Punane ring” („Le cercle rouge”, 1970) – kõigi aegade elegantseim kriminull!

Rež: Jean-Pierre Melville. Osades: Alain Delon, Yves Montand, André Bourvil, Français Périer.

· 13.02 „Cléo 5-st 7-ni” („Cléo de 5 à 7”, 1962) – Prantsuse uue laine ikoonilisemaid filme.

Rež: Agnès Varda. Osades: Corinne Marchand, Michel Legrand jt.

· 14.02 „Mees ja naine” („Un homme et une femme”, 1966) – maailmakuulsa muusikaga legendaarne armastuslugu.

Rež: Claude Lelouch. Osades: Anouk Aimée, Jean-Louis Trintignant.

Seni, kuni Perlstein ise Eestisse külla tuleb, saadab ta Eesti publikule soojad tervitused video vahendusel, jagades ühtlasi „Punase ringi” legendaarse foto saamislugu.

Näitus jääb avatuks 18. märtsini.