Avaleht Film Forum Cinemas Coca-Cola Plazas linastub kultusfilmi “Matrix” kõrgkvaliteediline versioon
Coca-Cola Plazas linastub kultusfilmi “Matrix” kõrgkvaliteediline versioon

Coca-Cola Plazas linastub kultusfilmi “Matrix” kõrgkvaliteediline versioon

Kui juuni tõi Coca-Cola Plazasse “Kinoklassika” raames hulgaliselt legendaarse filmi „Pulp Fiction“ fänne, siis juulis linastub igal kolmapäeval revolutsiooniline „Matrix“, mis tänavu tähistab juba 20. aastat esilinastusest.

Forum Cinemase programmispetsialist Henryk Johan Novod märkis, et juuni kolmapäevadel näidatud „Pulp Fiction“ oli uskumatult suure külastatavusega ja juba praegu on ka 3. juulil linastuvale „Matrixi“ esimesele seansile ligi kolmveerand piletitest müüdud, kuigi seanss toimub Coca-Cola Plaza suurimas Isense’i saalis.

„Mul on väga hea meel, et meie sari “Kinoklassika” on nii populaarne ja eriti hea meel on selle üle, et ka mina kui suur „Matrixi“ filmi fänn saan seda filmindust tugevalt mõjutanud teost uuesti näha suurimalt võimalikult ekraanilt ja super kvaliteediga, sest film tuleb Eestis esmakordselt näitamisele kristallselges 4K-resolutsioonis,“ lausus Novod.

Novod lisas, et kindlasti jätkub kohti siiski kõikidele huvilistele, sest „Matrix“ tuleb Coca-Cola Plazas näitamisele kõigil juulikuu kolmapäevadel.

“Matrix” oli omal ajal tõeliselt teedrajav, ülimalt originaalne ja seninägematute eriefektidega täidetud ulmepõnevik, mille stsenaristideks ja lavastajateks olid Lana ja Lilly Wachowski. Peaosades mängivad Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano, Hugo Weaving ja paljud teised. “Matrixi”-filmide rohked võitlusstseenid muudab tavalisest tunduvalt elavamaks ja ehtsamaks Hongkongi tippkoreograafi Yuen Wo-Pingi ja tema meeskonna töö, mille tulemusel sooritavad näitlejad suurema osa trikkidest ise.

Augustis on filmisõprade jaoks valmis pandud „Hea Will Hunting“. Sügis jätkub tõeliste klassikutega, nagu Roman Polanski 1974. aasta krimidraama “Chinatown” ja muusikaline kultusfilm “Rocky Horror Picture Show”.