Avaleht Inimene Eesti Vabariik tänab iseseisvuspäeva eel kolme kaitseväelast riikliku teenetemärgiga
Eesti Vabariik tänab iseseisvuspäeva eel kolme kaitseväelast riikliku teenetemärgiga

Eesti Vabariik tänab iseseisvuspäeva eel kolme kaitseväelast riikliku teenetemärgiga

Foto: Matti Paglant
Foto: Matti Paglant

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas eelmisel nädalal alla otsusele, millega andis iseseisvuspäeva puhul ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele kodu- ja välismaal riiklikud autasud. Teiste seas saavad teenetemärgi ka kolm kaitseväelast.

“Eesti kõrgeim tänu kuulub erinevate elualade inimestele nii kodumaal kui ka kaugemal, ke

lle igapäevane pühendumus oma tööle, oma kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele väärib meie riigi tunnustust,” ütles president Ilves. “Nende inimeste tubliduse lood kokku näitavad Eesti suuremaks kasvamist,“ rõhutas ta.

Kotkaristi teenetemärgiga tunnustab Eesti seitsmel välisoperatsioonil teeninud kaitseväelasi – nooremveebel Tiit Roodenit ja nooremveebel Eiko Õimu, Kotkaristi saab ka kolonel Aivar Kokka, kel on suured teened nii Eesti esmase riigikaitse arendamisel, maaväe väljaõppe tõstmisel kui ka üksuste ettevalmistamisel ohtlikeks NATO juhitud operatsioonideks Afganistanis.

Kolonel Aivar Kokka teenib hetkel Poolas NATO kirdekorpuse vanemstaabiohvitserina. Muuhulgas on ta enne teeninud maaväe staabiülema asetäitjana ning Scoutspataljoni ülemana. Nooremveebel Tiit Roodenil ja nooremveebel Eiko Õimul on mõlemal pikaaegne välisoperatsioonidelt saadud jaoülema kogemus.

President Ilves annab teenetemärgid üle 23. veebruaril.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga