Avaleht Film Forum Cinemas Komöödiafilm „Ühemeheshow“ toetab võitlust vähiga suure heategevusliku oksjoniga Coca-Cola Plazas
Komöödiafilm „Ühemeheshow“ toetab võitlust vähiga suure heategevusliku oksjoniga Coca-Cola Plazas

Komöödiafilm „Ühemeheshow“ toetab võitlust vähiga suure heategevusliku oksjoniga Coca-Cola Plazas

Meeste tervise kuul ehk movembris esilinastub uus Eesti komöödiafilm „Ühemeheshow“, mis toetab võitlust vähiga suure heategevusliku oksjoniga Coca-Cola Plazas. Lisaks toetab kino iga piletiostu pealt vähiravifondi ühe euroga ning juba praegu saab kinost soetada endale heategevusliku eesmärgiga filmi T-särke.

Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärtner märkis, et kino poodides on juba müügil heategevuslikud T-särgid, mille ostult toetatakse vähiravifondi „Kingitud elu“ 5 euroga. „Kino ise tegi juba esimese investeeringu ja nüüdsest on ka kõikidel meie töötajatel heategevuslikud T-särgid seljas,“ lausus Kärner.

„Lisaks särkide soetamisele ja niisama filmi vaatamisele on aga kõik kindlasti väga oodatud kohe esilinastuse õhtul, 1. novembril Coca-Cola Plazas toimuvale suurele heategevuslikule oksjonile, mille kogu tulu läheb samuti vähiravifondile “Kingitud elu”,” selgitas Kärner. ”Oksjonit viivad läbi Stewart Johnson ning Genka ise ning müüma hakatakse erinevaid filmis kasutatud riideid ja esemeid. Oksjonile on kindlasti oodatud kõik suure südamega inimesed, kes tahavad heale eesmärgile kaasa aidata.”

Komöödia “Ühemeheshow” tõstatab humoorikas võtmes meeste tervise temaatika ning jutustab munandivähist ning seda kõike tõesti sündinud loo põhjal. 40ndates eluaastates raadio DJ Chuck Bergeri (Stewart Johnson) elu pasitab olevat üsna kiiva kiskunud: ohus on nii tema töö, abielu ning lisaks diagnoositakse tal munandivähk. Mees ei lase siiski pead norgu ning üritab kõikidest raskustest huumori abil võitu saada.

Linateose stsenaarium põhineb suuresti tõsielul: 20ndat aastat Eestis elava Ameerika DJ ja koomiku Stewart Johnsoni läbielamistel. Mehel avastati päriselt siiretega munandivähk. Ravi oli kurnav ja selle kohta pidas Johnson avameelset blogi. Lõpuks sai mees haigusest võitu.

Filmi eesmärk on tõmmata tähelepanu sellele, et soodsam ja kergem on ravida vähki, mis avastatakse varakult. 100 000 mehest haigestub igal aastal munandivähki keskmiselt 6, eesnäärmevähki aga 70-130 meest. Selle ennetamiseks ja varaseks avastamiseks tasub meestel käia oma tervist regulaarselt kontrollimas, liikuda piisavalt ja toituda tervislikult.

Stewart Johnsoni kõrval teevad filmis kaasa veel Henry Kõrvits, Marta Laan, Janek Joost, Ingrid Isotamm, Külliki Saldre jt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga