Avaleht Uudised Õppeaasta alguse puhul toimub Vabaduse väljakul suur aabitsapidu!
Õppeaasta alguse puhul toimub Vabaduse väljakul suur aabitsapidu!

Õppeaasta alguse puhul toimub Vabaduse väljakul suur aabitsapidu!

Esmaspäeval, 2. septembril kella 14-16 on kõik Tallinna vastsed koolijütsid perede ja õpetajatega oodatud Tallinna Vabaduse väljakule, et tähistada koolitee algust aabitsapeoga.

Peaesinejaks laval on seekord populaarne ansambel Öed. Kahetunnisel kontserdil saab näha veel teadusteatrit Kolm Põrsakest, tsirkusestuudiot Folie (pildil) ning Tallinna koolide ja huvikoolide etteasteid. Avatud on tegelustelgid, kus meisterdatakse mitmesuguseid asju ja viiakse läbi vahvaid katseid. Tehakse ka näomaalinguid, jagatakse õhupalle ja hüpatakse batuudil.

Linna nimel tervitavad peolisi abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet.

„Mul on hea meel õnnitleda kõiki lapsi, kes istuvad 2. septembril koolipinki esimest korda, samuti nende peresid ja õpetajaid. See on päev, mis jääb lastele meelde kogu eluks. Soovime muuta need mälestused veelgi toredamaks,“ sõnas Vadim Belobrovtsev. „Aabitsapidu oleme korraldanud juba aastaid. On rõõm näha, et see toob kokku sadu peresid üle linna. Oleme alati püüdnud pakkuda meeleolukat ja lastele huvitavat programmi. Usume, et selle nautimine üheskoos annab „küünarnukitunde“ terveks aastaks. Head kooliaastat kõigile!“