Avaleht Film SOKUROV 70 I Artis näitab Vene vanameistri nelja filmi
SOKUROV 70 I Artis näitab Vene vanameistri nelja filmi

SOKUROV 70 I Artis näitab Vene vanameistri nelja filmi

Kinos Artis näeb 14.-18. juunini hinnatud Vene lavastaja eriprogrammi „Aleksander Sokurov 70. Sokurovi valik“, mille neli filmi režissöör just Artise publiku jaoks välja valis.

Sokurovil täitub 14. juunil 70 eluaastat. Selleks puhuks valis režissöör koostöös MTÜ-ga Otaku Artise publiku jaoks oma loomingu seast neli filmi ja tegi iga filmi ette videosissejuhatuse. Kaht filmi on võimalik vaatama minna tasuta.

Sokurovi esimene film valmis 1978. aastal, misjärel kujunes talle Andrei Tarkovski mantlipärija maine. Tema loomingusse mahub kokku üle 20 dokumentaalfilmi ja 16 täispikka mängufilmi, teiste seas meistriteosed “Ema ja poeg” (1997), “Vene laegas” (2002), “Isa ja poeg” (2003), “Aleksandra” (2007) ja Veneetsia filmifestivalil parima filmi Kuldlõvi võitnud “Faust” (2011).

Artises tuleb näitamisele režissööri seni viimane film, Veneetsia filmifestivalil mitu eriauhinda võitnud “Frankofoonia” (2015), mille keskmes on Louvre’i kollektsiooni säilitamine natside okupatsiooni ajal. Samuti tulevad ekraanile dokumentaalfilm geniaalsest heliloojast Dmitri Šoštakovitšist („Dmitri Šoštakovitš. Sonaat vioolale”), Gustave Flaubert’i romaani „Madame Bovary” ainetel valminud „Hoia ja halasta” ja Andrei Tarkovski 50. juubeliks valminud dokumentaalfilm „Moskva eleegia”. 

Ennast on juubilar iseloomustanud nii: „Ma olen enda osas tõepoolest kahtlustest tulvil. Ma pean ennast lihtsalt käsitööliseks, inimeseks, kes üritab midagi teha oma võimete ja ameti piire kombates. Ja see ei õnnestu mul sugugi alati.“