Avaleht Seltskond Telesaated EKSKLUSIIVSELT INSPIRAS I Televaatajani jõuab värske sari menubändist Rock-Hotel
EKSKLUSIIVSELT INSPIRAS I Televaatajani jõuab värske sari menubändist Rock-Hotel

EKSKLUSIIVSELT INSPIRAS I Televaatajani jõuab värske sari menubändist Rock-Hotel

19. novembril jõuab eksklusiivselt Telia Inspira kanali vahendusel eesti telepublikuni värske dokumentaalsari „Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng“.

1978. aasta 20. oktoobril astub Eesti Kunstiinstituudi metsikul peol esmakordselt lavale bänd, kes kutsub end “rock’n’rolli austajate sektiks“.

Eesti kõigi aegade populaarseim rock’n’rolli mängiv tantsubänd purustab kõik publikurekordid. Mitu põlvkonda eestlasi armub “Aita mööda saata öö” laulu kuulates ja selle järgi tantsupõrandal kõikudes.

Eesti mõistes on populaarsus üüratu ning bänd esineb praktiliselt viiel päeval nädalas üle terve Eesti. Pole kohta, kus Rock-Hotel üles ei astu – Saaremaast Antslani ja publikurekordid purustatakse kõikjal. Õnnega on koos need koolijuhid ja õpetajad, kel õnnestub saada Rock-Hotel oma lõpupeole esinema.

Mitu aastakümmet vihiseb mööda nagu meteoriit. Bändis tuleb ette kõike, mida saab mõõta tunnete ja suhete skaalal: muusika, alkohol, populaarsus, armastus, pereelu, riiud, peod, erimeelsused, argipäev, tüdimus.

Bändis tuleb ette kõike, mida saab mõõta tunnete ja suhete skaalal.

Niisama varmalt leiavad aset erinevad muutused: vahetuvad rublad-kroonid-eurod, riigikord, juukselõige, püksisääre laius ja kehakaal.

Rock-Hotel’i pilli järgi tantsivad kogu selle aja jooksul kõik – parteilased, agronoomid, kunstnikud, emad-isad, vanaemad-vanaisad, kodu- ja väliseestlased. Aeg toob väsimust ja uusi tegemisi, kuid mõned asjad püsivad ka muutumatuna – need on sõprus, huumor ja rock’n’roll.

Rock-Hotel’i esimesest peost viimaseni kulub täpselt 43 aastat ja 4 kuud. Dokumentaalsari rändab koos bändiga nende esimesest mängust kuni viimase peoni Kõue mõisas.

Dokumentaalsari „Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng“ koosneb neljast osast ning sarja avaosa on Telia Inspira kanali eetris laupäeval, 19. novembril algusega kell 20:30.

Sarja peaosades on söörid Heigo Mirka, Tiit Kõrvits, Margus Kappel, Ivo Linna ja Harry Kõrvits.

„Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng.“

  • Tootja: Pumpkin Production
  • Režissöör: Harry Kõrvits
  • Tegevprodutsent: Margit Kõrvits
  • Tootmisjuht: Egle Beek
  • Kaamera: Frank-Leander Sapego, Taavi Arus
  • Heli: Lauri Laagus
  • Animatsioon: BOP! Animation, Leander Meresaar, Jaan Sinka
  • Montaaž: Martin Haljaste
  • Graafika: Maris Savik