Avaleht Film Uuspõld! Sal-Saller! Algasid mängufilmi “Jahihooaeg” võtted
Uuspõld! Sal-Saller! Algasid mängufilmi “Jahihooaeg” võtted

Uuspõld! Sal-Saller! Algasid mängufilmi “Jahihooaeg” võtted

Sel nädalal said hoo sisse filmi “Jahihooaeg” võtted. Tegu on Taanis vaatajarekordeid purustanud komöödia eestindatud versiooniga, mille taga on populaarse “Klassikokkutuleku” tegijad.

“Jahihooaeg” on ajastule kohaselt tugevate ja sarmikate naispeategelastega lugu, mis pakatab särtsakaist seiklustest ja teravast huumorist. Filmi peaosades mängivad kolm kodumaist tippnäitlejat Harriet Toompere, Mirtel Pohla ja Grete Kuld.

Eluga puntrasse jooksnud Eva (Harriet Toompere) on hiljuti lahutanud ja kardab nüüd kaotada nii oma poja kui ka sõbranna Marleeni (Mirtel Pohla) eksmehe (Hendrik Sal-Saller) uuele ja nooremale kallimale Isabelile (Grete Kuld). Selleks, et oma positsioonid tagasi võita, läheb Eva koos Marleeni ja särava rivaali Isabeliga road trip’ile, mis viib naised kokku ülikoomiliste äpardustega, veelgi koomilisemate tülidega, päris tõelise jahipidamisega ja eelkõige iseendaga, et keset jõulusaginat mõista, mis ikkagi elus kõige olulisem on.

Kaasa teevad Jan Uuspõld, Priit Loog, Harry Kõrvits, Indrek Taalmaa, Andrus Eelmäe, Kaire Vilgats, Koit Toome, Hendrik Sal-Saller, Haide Männamäe, Kristo Toots, Jürgen Pärnsalu, Marko Mäesaar, Andrus Eelmäe jpt.

Filmi võtteperiood algas saginat täis Tallinnas, liigub sealt edasi kaunile Laulasmaale ja kulmineerub viimaks Pärnumaal, kus ootavad tuttav mererand ja armsad linnavaated.

“Jahihooaja” originaalstsenaariumi autorid on Claudia Boderke ja Lars Mering, eestikeelse adaptsiooni on loonud stsenarist Martin Algus ja filmi režissööriks-operaatoriks on Ergo Kuld. Filmi produtseerivad koostöös ettevõttega Kassikuld Kristian Taska (Taska Film), Tanel Tatter ja Veiko Esken (Apollo Film Productions). Filmi heliloojaks on Koit Toome.

Eelnevalt on samalt meeskonnalt jõudnud kinolinale Oskar Lutsu film “Talve” ja peagi näeb ilmavalgust samuti Lutsu ainetel vändatud film “Soo”.

Filmi toetavad Pärnu linn, Laulasmaa La Spa, Postimees, Kanal 2, Apollo TV, mänguasjapood Karupoeg Puhh, G.H. Mumm, Põhjala, Reval Café, Auto Bon, Motohobi, Jahipaun ja Apotheka.

“Jahihooaeg” jõuab kinodesse 2021. aasta detsembris.