Avaleht Film Forum Cinemas Veel oktoobri lõpuni saab klassidega käia kinos vaatamas dokumentaali „Apollo 11“
Veel oktoobri lõpuni saab klassidega käia kinos vaatamas dokumentaali „Apollo 11“

Veel oktoobri lõpuni saab klassidega käia kinos vaatamas dokumentaali „Apollo 11“

Klassi- ja kooligruppidele vastu tulles pikendas Forum Cinemas kõikides oma kinodes dokumentaalfilmi „Apollo 11“ linastusi ning lisas „Klassiga kinno“ programmi vanematele klassidele ka „Ükssarviku“ vaatamise võimaluse.

„Apollo 11“ on paljukiidetud dokumentaalifilm, mis on kokku pandud hiljuti avastatud seninägematust ning ülimalt kvaliteetsest videomaterjalist, millest avaneb detailne pilt inimkonna tähtsaimale avastusretkele. Forum Cinemase kinodes on film olnud eriti populaarne „Klassiga kinno“ programmi raames, kus endale eelistatud ajal saab terve klass koos õpetajaga filmi näha.

„Seni on käinud meil mitmeid gruppe näiteks füüsikatunni raames või siis erinevate robootika- või tehnikaringide koosseisud. Ja just seepärast sai see film ka „Klassiga kinno“ programmi sisse pandud, et saaksime tavafilmide kõrval pakkuda ka harivamat sisu,“ selgitas Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner.

Kärner lisas, et ühiskülastuste raames on üllatavalt populaarseks osutunud ka film „Ükssarvik“, mida käivad vaatamas just paljud töökollektiivid. Seni on suurima korraga kinos käinud kollektiivi suuruseks 155 inimest. „See on film, mis oleks kindlasti väga põnev ka just vanematele klassidele ja just näiteks ettevõtlus- ning majandusõpetuse raames.“

„Klassiga kinno“ programmi raames pakub Forum Cinemas oma Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodes klassidele ja gruppidele soodustingimustel võimalust kinosid külastada. Lisaks soodsamale piletihinnale pääsevad õpilaste saatjad/õpetajad filmi vaatama tasuta ning seanssi saab broneerida ka ajale, mil näiteks ülejäänud kino on veel teistele külastajatele suletud. „Mõnele grupile on näitkeks hommikused ajad sobinud just seepärast, et siis pole veel popkorni müük avatud ja seansi ajal popkorni krõbistamine jääb siis ära,“ lausus Kärner.

Kärner lisas, et Tallinnas ja Viljandis korraldatakse soovi korral klassidele kinos ka ekskursioone, et tutvustada natuke kinomajade telgitaguseid.

“Apollo 11”on kokku pandud alles hiljuti avastatud materjalist, mis digitaliseeriti ja mis on mõeldud just suurel ekraanil vaatamiseks. Suurem osa videost on salvestatud ainulaadsele 70mm filmilindile, mis on toona peamiselt kasutatud 35mm filmilindist märksa kvaliteetsem ja seega võimaldab dokumentaali näidata ka tänapäeval lausa 4K formaadis.

Apollo 11 missioon viis kuule ja ajalukku astronaudid Neil Armstrongi ja Buzz Aldrini. Film näitab, mis toimus ajalooliste hetkede eel, milline oli astronautide enda perspektiiv, tegevus kontrollruumis ja miljonite pealtvaatajate seas. See on pilguheit ajaloolistele päevadesse ja tundidesse aastal 1969, mil inimkond astus suure sammu tulevikku.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga