Avaleht Film VIDEO! Ära raiska elu dieetidele ja oma keha vihkamisele! „Rasvarinnet” saab näha videolaenutusküljel Videolink.ee
VIDEO! Ära raiska elu dieetidele ja oma keha vihkamisele! „Rasvarinnet” saab näha videolaenutusküljel Videolink.ee

VIDEO! Ära raiska elu dieetidele ja oma keha vihkamisele! „Rasvarinnet” saab näha videolaenutusküljel Videolink.ee

Tallinnas Docpointil linastus 30. jaanuaril julge dokumentaalfilm „Rasvarinne” („Fat Front”, Taani 2019) .

Helene, Marte, Pauline ja Wilde on paksud ja nad ei häbene seda. Nad tutvuvad Instagramis endast pilte postitades ja loovad aktiivse paksude naiste liikumise, mille eesmärgiks on üksteise toetamine.

„Selle filmi vaatamiseks või nende naiste tunnete mõistmiseks ei pea olema paks. Kõik naised peaks pääsema sellest vanglast, mis takistab kanda kõhtupaljastavaid särke või rannal päevitada. Me raiskame elu dieetidele ja oma kehade vihkamisele,” räägivad lavastajad Louise Detlefsen ja Louise Unmack Kjeldsen.

Nad on teinud dokumentaalfilme varemgi, kuid pole kunagi kohanud nii palju vastupanu. Selga ei keeranud mitte ainult potentsiaalsed koostöölised, vaid ka pered ja sõbrad, kes ei mõistnud, miks need naised ei taha kaalus alla võtta.

Lavastajatel olid tingimused: peaosalised pidid olema aktivistid ja erinevad. Nad pidid olema piisavalt paksud ja vallalised, sest pakse mõnitatakse, aga paksud on enda vastu ülekohtused ka ise. „Ma polnud kunagi näinud filmi paksust peaosalisest, kes ei taha kaalus alla võtta,” ütleb Detlefsen. Ka Helene tegelikult tahab, aga tal lihtsalt ei õnnestu.

„Miks pole poes neile riideid?” imestab Detlefsen. „Arvatakse, et paksudele riiete valmistamine rikub rõivafirma maine.” Kui filmi jaoks tehti fotosid, mainis üks pealtnäha väga armas suhtekorraldusproua, et teema on küll tähtis, aga ettevõte ei soovi, et neid selle järgi nüüd tuntaksegi. Detlefsen mõtles: sa ei ütleks seda kunagi geide, juutide või moslemite kohta.

Ühes eriti intiimses stseenis räägib Wilde, et on tundnud end nagu võõrkehas sellest peale, kui üks pereliige teda nooruses peaaegu vägistas. Film sisaldab mitut alastistseeni. Helene peseb alasti hambaid, filmi lõpus poseerib aga kunstitudengitele. „Me tahame näidata, et ta on kaunis ja et on võimalik muuta mõtlemisviisi paksudest kehadest,” sõnavad lavastajad.

„Rasvarinnet” saab sellest nädalast näha ka videolaenutusküljel Videolink.ee.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga