Avaleht Film Forum Cinemas Fotod! Lasterikaste Perede Liit ja Forum Cinemas kutsusid Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodesse 775 suurperede liiget
Fotod! Lasterikaste Perede Liit ja Forum Cinemas kutsusid Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodesse 775 suurperede liiget

Fotod! Lasterikaste Perede Liit ja Forum Cinemas kutsusid Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodesse 775 suurperede liiget

Lasterikastele peredele mõeldud eriseansid tõid Forum Cinemase kinodesse 173 peret, et aastat meeleolukalt alustada ja pakkuda Coca-Cola Plaza külastajatele ainulaadset kogemust kohtuda filmi „Eia jõulud Tondikakul“ tegijatega.

MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit president Aage Õunap selgitas, et suure perega ühiselt kino külastada on oluline lisaväärtus pere argipäevas ja koosolemises. “Heade inimeste abiga saame peredele pakkuda kvaliteetset Eesti filmiloomingut ja seeläbi viia kinokultuuri suurperedes sirguvatele lastele lähemale,” lausus Õunap.

“Seekord tegi Tallinnasse Coca-Cola Plazasse tulnud peredele kinokülastuse eriti meeldejäävaks see, et filmitegijad kohtusid peredega ja rääkisid, kuidas seikluslik film loodi,” rõõmustas Õunap.

Suurperede kinopäeval saigi Luxfilmi ja Kinosaurus Filmi toel sel korral näha menukat perefilmi „Eia jõulud Tondikakul“, millele jagasid filmitegijad peale linastust kommentaare. Vastuseid tulid jagama režissöör Anu Aun, peaosatäitjad Paula Rits ja Siim Oskar Ots ning produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing. Noored filmihuvilised küsisid nii filmi sisu kui ka otseselt valmimise kohta.

Eia osatäitja Paula Rits pidi näiteks selgitama, mis sai filmis nähtud hiirtest peale võtteid. Rits tunnistas, et tegelikult leidis üks närilistest uue kodu just tema juures. „Hiired said armsaks ja kui selgus, et muidu on nende saatus saada Tallinna Loomaaia madude söögiks, siis võtsingi ühe hiire enda juurde,“ selgitas Rits.

Filmitegijad tunnistasid ühiselt, et võtteperiood oli väga lõbus ja nalja sai palju. „Vahepeal oli mõni stseen nii naljakas, et me ei suutnud üldse naeru pidada. Meil oli väga lõbus, aga ilmselt kaamerameestele ja teistele tegijatele see nii palju nalja ei teinud,“ selgitas Atsi osatäitja Siim Oskar Ots. Produtsent Maario Masing lisas, et kogu meeskonna jaoks oli tõesti tegemist ühe lõbusama võtteperioodiga. „Eriti kui kohal olid vennad Piusid. Siis oli pidevalt kõigil kõhud kõverad,“ märkis Masing.

Lisaks filmile kostitas Forum Cinemas kõiki väiksemaid ja suuremaid külastajaid popkorniga, jooke pakkus Coca-Cola.

Möödunud aastal toimus sarnaseid ühiseid perekondlikke kinokülastusi Forum Cinemase kinodes kolmel korral. Kinos käis kokku 580 perekonda ehk tervelt 2464 suurperede liiget.

Forum Cinemas ja Eesti Lasterikaste Perede Liit teevad koostööd 2014. aastast. Ühiste ettevõtmistena on korraldatud kinokülastusi isadepäeva, emadepäeva ja lastekaitsepäeva puhul.

Eesti Lasterikaste Perede Liit on loodud 1996. aastal. Liidu tegevuse eesmärgiks on huvikaitse ja koostööga suurendada lasterikaste perede turvatunnet ja elukvaliteeti. Organisatsioon koondab peresid, kus lapsi on kasvamas neli ja enam. Võrgustikku kuulub enam kui 10 000 inimest.