Avaleht Televisioon “Röövlitütar Ronjast“ juba film on, nüüd tehakse esmakordselt ka seriaal
“Röövlitütar Ronjast“ juba film on, nüüd tehakse esmakordselt ka seriaal

“Röövlitütar Ronjast“ juba film on, nüüd tehakse esmakordselt ka seriaal

Põhjamaade voogedastusettevõte NENT Group koostöös Astrid Lindgren Company ja Filmlance Internationaliga kohandavad Astrid Lindgreni maailmakuulsa lasteraamatu „Röövlitütar Ronja“ originaalseriaaliks, mis esilinastub eksklusiivselt voogedastusplatvormil Viaplay 2023. aastal. Kahe hooaja jooksul jõuab seriaal vaatajani 12 osana.

„Röövlitütar Ronja“ lugu räägib noorest tüdrukust, kes elab röövlibande perekonnas keskaegses Skandinaavia lossis. Üles kasvades õpib Ronja, et ümberkaudne mets võib olla maagiline ja mõnikord ka ohtlik koht, täis eriskummalisi olendeid. Kui aga Ronja saab sõbraks rivaalröövlisalga poisi Birgiga, algab tõeline tüli röövliperede vahel. Kui samal ajal tahetakse röövlipered üldse sealt kandist minema ajada, põgenevad Ronja ja Birk hoopistükkis metsa, et omal käel hakkama saada.

Astrid Lindgren on üks maailma tõlgitumaid autoreid, kelle sulest on tulnud üle 75 raamatu. Tema kirjutisi on tõlgitud üle 100 erinevasse keelde, müüdud üle 165 miljoni eksemplari ning tema loodu ainetel on valminud üle 70 filmi või teleseriaali.

„Ronja enesekindlus ja komplekssus teevad temast ühe minu lemmiktegelaskuju läbi aegade,“ kommenteeris NENT Groupi sisujuht Filippa Wallestam. „See on klassikaline lugu tugevast ja iseseisvast neiust, kes on alati oma ajast eest. Samuti on see lugu sõprusest, looduslähedusest ning eelarvamustest ja nende küsitavusest. Need on ka täna kõik väga relevantsed teemad. Seetõttu on privileeg töötada nii tugeva loomesüsteemiga, et tuua „Röövlitütar Ronja“ Viaplay vaatajateni üle maailma. See projekt on ehe näide sellest, kui kiiresti ambitsioonid täituvad.“

Astrid Lindgren Company tegevjuhi Cilla Nergårdhi sõnul on nende jaoks kõige olulisem kunstiline kvaliteet. „Meie eesmärk on teha alati koostööd parimatega, just nagu Astrid seda ise kunagi tegi. Oleme töötanud lähedalt koos selle projekti loometiimiga ja oleme veendunud, et „Röövlitütar Ronja“ uus versioon vastab täielikult seatud kõrgetele ootustele,“ lisas Nergårdh.

Seriaali stsenarist on Hans Rosenfeldt ja režissöör Lisa James Larsson. Seriaalile loob visuaalsed efektid Stockholmis põhinev Emmyga pärjatud ettevõte Important Looking Pirates. Rootsikeelse seriaali produtsent NENT Groupist on Sara Askelöf, Filmlance Internationalist aga Bonnie Skoog Feeney ja Mattias Arehn.

Ronjast on tehtud varem film (1984) ja multifilmisari (2014).