Avaleht Film Forum Cinemas Kinos saab näha menukat etendust “Fleabag”
Kinos saab näha menukat etendust “Fleabag”

Kinos saab näha menukat etendust “Fleabag”

13. veebruarist jätkuvad Forum Cinemase kinodes maailmatasemel teatrilavastuste ülekanded, millest esimeseks on ülinaljakas „Fleabag“.

Londoni West Endis jäädvustatud auhinnatud ühenaiseetendus heidab humoorika pilgu omamoodi naise isemoodi elule. Lavastus on olnud välja müüdud nii New Yorgi kui ka Londoni teatrites, sellest on BBC loonud eraldiseisva hittsarja ning The New Yorker on seda nimetanud tõeliselt ülilõbusaks lavastuseks.

FC programmispetsialist Henryk Johan Novod märkis, et huvilistel tasuks sellel neljapäeval linastuva ülekande piletite muretsemisega kiirustada, kuna Tallinnas on alles veel üksikud kohad. „Kuna huvi on suur, siis oleme tegelikult saanud 27. veebruariks juurde panna ka ühe lisaetenduse, kui keegi praegu piletitest ilma peaks jääma,“ lausus Novod. Tartus ja Viljandis veel kohti jätkub.

Tüki peategelane Fleabag võib näida liigihar, häbitu ja enesekeskne, aga see on ainult jäämäe tipp. Naine, kelle pere- ja sõprussuhted on pingelised ning kes näeb suurt vaeva, et hoida oma meriseakohvikut vee peal, tunneb äkki, et tal ei ole midagi kaotada ja võtab oma elu tõeliselt enda ohjesse.

„Fleabagi“ autor ja nimiosaline on Phoebe Waller-Bridge ning lavastaja Vicky Jones. Lavastuse toovad vaatajate ette Soho Theatre, Dry Write ja Annapurna Theatre. “Fleabag” võitis tänavu kaks Kuldset Gloobust ja mullu kuus Emmyt.

London National Theatre’i lavastuste ülekanded jätkuvad juba 5. märtsil Noël Cowardi provokatiivse komöödiaga “Present Laughter”, mille peaosas astub üles BBC sarjades “Sherlock” ja “Fleabag” tuntust kogunud Andrew Scott.

Üleilmselt tuntud peaosalisega jätkuvad teatriülekanded ka aprillis: 2. aprillil on kavas „Cyrano de Bergerac“, peaosas „X-meeste“ filmiseeriast ja paljudest teistest linateostest tuttav James McAvoy.

Forum Cinemas on näidanud London National Theatre’i otseülekandeid ja salvestusi kinodes 2009. aastast. Eesti publikuni vahendab HD-formaadis lavastusi Forum Cinemas nii Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan kui ka Viljandis kinos Centrum.

Kommentaarid